51Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Muhabbet Kuşları

Muhabbet Kuşları


Muhabbet Kuşu nasıl beslenir,Bakımı Nasıl olmalıdır,Nasıl eğitilir Konusuna deyinmek istedim arkadaşlar.
1. Eğer muhabbet kuşunuzu yeni aldıysanız, eğitime başlamadan önce 1 hafta beklemeniz gerekiyor. Bu süre içerisinde kuşunuzun yeni ortamına yani evine alışması için vermeniz gereken zamandır.
2. Kuşunuzun kafesini oturma odasında, televizyon bulunan odaya, pencere, kapı elektriklenme yapmayacakortamdan uzak, kendinize yakın bir yerde bulundurmalısınız. Böylece kuşunuz hem ev halkına alışacak hemde sıkılmayacaktır.
3. Muhabbet kuşunuzun yaşamsal faliyetlerini yerine getirebilmesi için uygun ortamı sağlamalısınız.Muhabbet kuşunuzu  sessiz, karanlık ve soguk bir ortama  koymayın. Eğer odanız güneş görüyor ve onunla ilgileniyorsanız, muhabbet kuşunuz kendini rahat hissedecektir.
4. Muhabbet kuşunuzun Yemini ve suyunu her gün değiştirmelisiniz. Verdiğiniz yemlere dahi dokunmuyorsa yemiyorsa  bile günlük olarak değiştirmelisiniz. Yeni alınan bir muhabbet kuşu 1, 2 gün yem yemeyi istemeyebilirMuhabbet kuşunuzun yem yemesin, zorlamanıza veyatedirgin etmeye gerek yok. Muhabbet kuşunuz Acıktığı zaman yemeye başlayacaktır.
Muhabbet kuşunuza yeteri kadar ilgi Göstermelisiniz.Muhabbet kuşunuzun etrafında zaman geçirin, onunla konuşun ve sizi görmesini sağlayın.Siz Muahabbet kuşunuzla ne kadar ilgilenirseniz size alışma süreci daha hızlı olacaktır.Muhabbet kuşunuzun yanında arada bir olsa dahi kitap okuyun..İlk etapta size tepki vermeyebilir.Zaman geçtikçe Size tepki vermeye çalışacaktır.Tepki verdiği zaman bu size ısındığının gevenebileceğinin bir işaretidir.
Değerli Arkadaşlar Öncelikle muhabbet kuşunuzu tam anlamıyla eğitmek,konuşturmak istiyorsanız alacağınız muhabbet kuşu çok önemlidir.Alacağınız muhabbet kuşu çok yetişkin olmamalıdır.Bir muhabbet kuşu kendinize veya çevrenize alıştırmak ve konuşturmak istiyorsanız muhabbet kuşun yaşı ufak olmalıdır.Yani 1 veya bir bucuk aylık olması lazım.Yeme yeni  düşmüş bir muhabbet kuşun eğitimi çok daha rahattır.Onu istediğiniz gibi eğitebilir ve konuşturabilirsiniz.Bir muhabbet kuşu tam anlamıyla konuşur veya eğitilir diyemeyiz.Bu tamamen sizin beceri,muhabbet kuşunuza ayırdığınız zaman ile ilgilidir.Muhabbet kuşunuza ne kadar çok ilgi ve zaman ayırırsanız size alışma süreci ve konuşma süresi azalır.Muhabbet kuşlarında hem dişi hemde erkek konuşur.
Muhabbet kuşlarına verilen zaman ilgi her zaman çok önemlidir.
  Evet Arkadaşlar Muhabbet kuşları hakkında daha fazla bilgi edinmek Düşüncelerinizi sorularınızı anasayfamızn iletişim kısmından bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

22 Oca 2017 223 Görüntüleme

1 YORUM YAPILDI

  1. ayşe

    25/01/2017 00:39  

    Muhabbet kuşları çok sevecen bi hayvandır...

Gönder